Българинът Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос победиха турския Фенербахче с 93:73 (24:10, 27:20, 26:21, 16:22) като гости в Истанбул в двубой от 22-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Гръцкият гранд постигна четвърти пореден и общо 15-и успех, запазвайки лидерската си позиция в надпреварата. Фенербахче допусна девето поражение, което бе и второ поредно, като заема пето място в подреждането преди изиграването на всички мачове от кръга днес и утре.

Александър Везенков отново бе титуляр за гостите и завърши с "дабъл-дабъл" за победата. Той реализира 12 точки, 12 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 36 минути на терена.

Баскетболистите на Олимпиакос стартираха много силно и поведоха с 24:10 след първите 10 минути игра. Във втората четвърт покачиха разликата над 20 точки, а на почивката авансът им бе 51:30. Гостите от Атина имаха превъзходство и в третата част, която приключи при 77:51 в тяхна полза.

Домакините се доближиха до Олимпиакос до средата на последния период, благодарение на серия от 15:2 и намалиха изоставането си до 66:79, но гръцкият тим не позволи разликата да падне повече.

Костас Папаниколау бе най-резултатен за победата на гостите с 21 точки и 3 борби, а Айзея Кенън добави 20 точки и 5 борби.

За Фенербахче сръбският национал Марко Гудурич се отчете с 24 точки, 4 борби и 4 асистенции.

В следващия кръг Олимпиакос ще приеме в Атина настоящия шампион в Евролигата Анадолу Ефес на 3 февруари от 21:00 часа.