Латвийският Вентспилс, който утре посреща българския шампион Лукойл Академик (София) в реванша от 1/16-финалите за Купата на УЛЕБ, претърпя загуба в последния си мач от вътрешното първенство.

В среща от Латвийската баскетболна лига Вентспилс, който има само 2 загуби в надпреварата досега, бе надхитрен след драма и продължение в собствената си зала от отбор с актив 7 победи и 7 загуби. Екзекуторът се казва Лиепаяс Лаувас, а крайният резултат в Олимпийския център във Вентспилс е 99:102 точки, предаде bulgarianbasket.com.

Въпреки че водеше в резултата почти през цялото време, утрешният съперник на Лукойл позволи на гостите да направят обрат в последната четвърт и да поведат с 5 точки разлика - 72-77. След това Вентспилс отново поведе с 2 точки, но с 87-87 в редовните 40 минути, Лиепаяс Лаувас се добра до продължение.

В него отборът, воден от Гашпер Окорн, пак поведе (с 4 точки), но пак позволи обрат и този път това бе фатално - победа за гостите с 3 точки разлика.

Основният коз на Лиепаяс Лаувас при този изненадващ успех като гост, беше 23-годишният Марекс Юревичус. Крилото наниза цели 36 точки в коша на Вентспилс. За домакините пък, въпреки загубата, шестима играчи постигнаха двуцифрен точков актив: Джъстин Лав 19, Акин Акингбала 14, Раймондс Габранс и Увис Хелманис с по 13, Джери МакНамара и Айгарс Витолс с по 10. Нигерийският център Акингбала направи и "дабъл-дабъл", като спечели 12 борби.

След тази загуба с 3 точки в латвийската лига, Вентспилс трябва да постигне същата разлика, само че в своя полза, в далеч по-важния мач от турнира на УЛЕБ срещу Лукойл Академик, ако иска отново да играе продължение.

Ако пък иска да се класира за осминафиналите още след редовното време, латвийският тим трябва да бие българския с поне 4 точки в утрешната среща, която започва в 19.40 часа и ще бъде излъчена пряко по ТВ България.