Мъжкият тим на ЦСКA продължава без загуба в мъжкото баскетболно първенство след 9-ия кръг, след като днес победи с 96:63 (27:15, 20:20, 25:18, 24:10) точки Рилски спортист (Самоков) като домакин.

В срещата нямаше интрига, след като "червените" поведоха с 27:15 още след първата част.

За ЦСКА най-резултатен бе Димитър Ангелов с 24 точки, а за гостите със 17 се отличи Николай Господинов.

Черно море Интерком груп срази гостуващия отбор на Балкан Ботевград с 83:63. Домакините бяха по-добрият отбор и заслужено спечелиха мача. На практика всичко беше решено в третата четвърт, спечелена от варненци с 23:14.

През първите две части домакините имаха минимална преднина и единствено лошата им стрелба помогна на гостите да не агубят с по-голяма разлика. Играта на Балкан не вървеше през целия двубой нито в нападение, нито в защита.

Дунав пък загуби нещастно домакинството си на Спартак (Плевен) с 67:69. Русенци владееха инициативата в играта до втората четвърт, но многото грешки в нападение провалиха амбициите на Дунав.

Отборът на Левски пък отнесе Спартак МВР с 44 точки разлика - 102:58 (23:17, 30:5, 22:14, 27:22).

ЦСКА - Рилски спортист (Самоков) - 96:63 (27:15, 20:20, 25:18, 24:10)

ЦСКА: Мираковски 13, Николов 9, Дениълсън 2, Трейна 17, Томас 8 (Бозов 12, Харви 4, Аврамовски 5, Ангелов 24, Дечев 2)

Рилски спортист: Миличич 0, Йеринич 3, Груев 14, Господинов 17, Илчев 12 (Гергов 0, Константинов 2, Саралийски 12, Маринов 0, Петров 3, Венев 0)

Съдии: Механджиев, Николов, Крушев