Наставникът на баскетболния Урал Грейт - Римас Куртинайтис, призна, че възпитаниците му все още не са отбор.

"На определени места на терена играем добре, на други - лошо. Не мога да разбера защо се получават подобни "дупки", заяви треньорът след загубата на тима от гръцкия Паниониос със 70:77 у дома.

Куртинайтис коментира също, че възпитаниците му са били длъжни да победят, но не са достигнали до успеха заради многото загубени топки в последната част - общо 19.

"За съжаление още не сме отбор - липсва ни лидер, който да не се проваля в решаващия момент", добави още легендата Куртинайтис, който бе част от "Сборная" в края на 80-те години на миналия век.

Урал Грейт е съперник на мъжкия ЦСКА в турнира за Купата на ФИБА Европа. "Червените" загубиха домакинството си срещу тима от Перм със 78:86.

Несупехът бе повод за освобождаването на израелския треньор на "армейците" Яков Джино. Въпреки победата пък наставникът на Урал Грейт не остана доволен от възпитаниците си, като заяви, че не те са спечелили, а ЦСКА е загубил двубоя.

"Червените" приемат Паниониос на 22 ноември в зала "Универсиада" от 18,15 часа. На 28 ноември пък им предстои гостуване на Урал Грейт в Русия от 19,30 часа наше време.