Дамският национален отбор по баскетбол започна със страхотна победа квалификациите за Евробаскет 2021. Момичетата на Стефан Михайлов се наложиха като гости над бойкия състав на Исландия с 84-69(19-15, 21-13, 24-24, 20-17).

Резултати от срещите в НБА, играни в четвъртък, 14 ноември

Маями победи Кливланд като гост

В залата в Рейкявик имаше и малка, но всеотдайна българска агитка, която допринесе много за страхотната игра на българките. Следващият мач от група "А" е в неделя в столичната зала "Универсиада" срещу силния тим на Словения, който снощи победи Гърция със 70-64.

Българките започнаха ударно с 6-0 и 13-3. В края на първата част домакините опитаха обрат, но частта завърши при резултат 19-15 за нашите. Първото полувреме завърши при 40-28, като в края му дебют направи Евгения Нацкина.

През третата четвърт домакините, залагайки на здравата защита съкращаваха за кратко преднината на българките. Нашите не се стреснаха и дори увеличиха с малко аванса си.

Христина Иванова завърши с 25 борби и 8 борби. Димана Георгиева се отличи с 12 точки и 8 борби. Виолина Кочева добави 11 точки, 7 асистенции и 5 борби, а Виктория Стойчева се отчете с 8 точки и 7 асистенции.