Рилски спортист разгроми Берое със 109:67 и изпрати старозагорци на шестото място в класирането след редовния сезон в НБЛ.

Самоковци завършиха Третия етап на върха в класирането и ще спорят със Спартак плевен в плейофите. Берое пък ще има тежка задача - мачове в четвъртфиналите срещу третия - Балкан.

Берое и днес бе без Павел Маринов, Брейди Роуз и Николай Стоянов.

Двубоят в "Арена Самоков" бе равностоен само в първите 10 минути. След това домакините тотално надиграха своя съперник както в нападение, така и в защита.

23 точки за победата вкара Трей Портър, 18 добави Алекс Симеонов, 15 - Брендън Браун. Нико Карвачо завърши с 12 точки, колкото реализира и Тихомир Желев, а Павлин Иванов се включи с 11 точки.

Седайриън Райнс бе най-резултатен със 17 за Берое, 15 добави Кейлъб Бишъп. Джеймс Гавин вкара 11, а Симеон Илиев - 10. Дебют в НБЛ направи юношата Георги Бошнаков.

Рилски спортист завърши редовния сезон на върха на таблицата с 22 победи и само 2 поражения. За Берое тази загуба бе 13 срещу 11 успеха. Старозагорци имат същия актив, като Академик Пловдив, но бяха победени от Пловдивчани в преките двубои.