Рилски спортист започна по великолепен начин Третия етап в НБЛ, като в дербито на 19 кръг победи втория във временното класиране Левски Лукойл с 93:79.

Играчите, водени от Людмил Хаджисотиров започнаха много вдъхновено мача и поведоха с 20 точки в началото, но позволиха до почивката съперникът им да изравни не само играта, но и да стопи изоставането си само до 4 точки. През второто полувреме преимуществото на домакините обаче се запази и те спечелиха със самочувствие успеха.

Снимка 521021

21 точки за победителите вкара Алекс Симеонов. С 18 се включи Брендън Браун, а 17 наниза Павлин Иванов. Нико Карвачо бе лимитиран до 4 точки, но овладя 10 борби. С 14 точки се отличи Тихомир Желев.

Христо Захариев бе лидер за Левски Лукойл с 22 точки. По 12 точки вкараха Тайрън Бразелтън и Кийт Бенсън. Добрата новина за Левски Лукойл бе завръщането на Йордан Минчев, който вкара 9 точки след дългото лечение на контузия. Травма обаче получи Чавдар Костов.

В следващия кръг за "сините" предстои нов тежък сблъсък със съперник за челните места в класирането - Берое. Мачът е на 6 март в София. В същия ден Рилски спортист пък ще е гост на Академик Пловдив в двубой.

Левски Лукойл победи Балкан с 81:76 в отложен мач от 16 кръг