Филип Виденов бе резерва, игра близо 25 минути и записа 11 точки, 2 борби и 3 асистенции при победата на неговия Каха Сан Фернандо над Валенсия с 87:70 (18:19, 28:19, 19:12, 22:20) точки в мач от 9-ия кръг на първенството на Испания.

Калоян Иванов не игра при загубата на Менорка като гост от Гран Канария с 56:63 точки.

В класирането води Реал (Мадрид) с 9 победи от 9 мача, Каха Сан Фернандо е на 5-то място с 5 победи и 3 загуби (мач по-малко), а Менорка е предпоследното 17-то място с 2 победи и 7 загуби.

Италианският тим Алгеро записа първа победа за сезона, след като победи Ла Специя с 69:67 точки след продължение в мач от поредния кръг на местното първенство, предаде bulgarianbasket.com. 18-годишната българка Екатерина Димитрова игра през целия мач за победителите и завърши с 12 точки, 5 борби, 2 асистенции и 2 "откраднати топки". За съжаление Димитрова изпусна 7 от 9-те си наказателни удара.

В следващия кръг Алгеро гостува на Мадалони Баскет.

В първенството на Турция Лидия Върбанова и нейният тим Бледие Тарсус записа четвърта поредна загуба, след като отстъпи като гост пред Боташспор (Адана) с 63:69 точки. С 20 точки за победителите се отличи Уинтър Уитли. Върбанова вкара 11 точки.

Боташспор е съперник на българския ЦСКА в турнира за Купата на ФИБА-Европа.

Вера Перостийска и нейният Чанкая Университет загуби от лидера в класирането Фенербахче с 57:71 точки, а българката завърши с 8 точки.

Бившият играч на Лукойл Академик Брайънт Смит премина в италианския тим Бенетон Тревизо от Скафати. Очаква се Смит да направи дебют за новия си отбор по-късно днес срещу Удине.