Най-добрият отбор в редовния сезон на НБА Милуоки Бъкс спечели първия финален плейоф срещу Торонто Раптърс в Източната конференция на НБА. Гостите от Канада водеха през първите три четвърти, но в края Бъкс обърна резултата и се наложи със 108-100.

Стеф Къри поведе Голдън Стейт за първата победа срещу Портланд

Шампионите не усетиха липсата на Кевин Дюрант

Милуоки Бъкс - Торонто Раптърс 108-100 (23-34, 28-25, 25-24, 32-17)

Брук Лопес изигра най-добрия мач в кариерата си и направи забележителен "дабъл-дабъл" от 29 точки и 11 спечелени борби. 31-годишният баскетболист успя да вземе в този двубой диригентската палка от Янис Антетокоунмпо. Той беше в основата на серията от 8-0 в началото на последната част. Момчетата от Милуоки доминираха отчетливо в битката под противниковия кош с 15 борби срещу 8 за Торонто.

Кайл Лаури се отличи за победените с 30 точки с 10 успешни стрелби от 15 опита. Коуи Ленард завърши с 31 точки, но при него процентът на успеваемост беше нисък - 10 коша от игра от 26 стрелби.

Вторият мач от серията е петък срещу събота от 03:30 часа отново в Милуоки. В Западната конференция Голдън Стейт Уориърс води с 1-0 победи срещу Портланд Трейл Белйзърс.