Тимът на Манянас се класира за полуфиналите на Софийската Аматьорска Баскетболна Асоциация (САБЛ), след като в мач номер 2 от четвъртфиналната серия се наложи отново над Найки Тийм с 92:88. Двата спретнаха отново доста драматичен мач, в който демонстрираха доста баскетболни достойнства. В крайна сметка "Тони Миленков и компания" успяха да спечелят серията с 2-0 успеха и така се класираха сред четирите най-добри отбора в Лигата още в първия сезон на участие в нея. В следващата фаза тимът ще се изправи срещу НСА. Плуфиналите в САБЛ стартират в началото на месец май.

Най-резултатни за победителите бяха Антон Миленков и плеймейкърът Станимир Стоянов с по 23 точки. Първият записа и 9 борби към своята статистика, докато бургазлията отне цели 7 топки. Владимир Василев направи поредното си силно представяне за "манияците" със своите 11 точки, 8 борби, 6 асистенции и 3 отнети топки. Феноменален мач направи и бившият лидер на Лудогорец (Разград) Мартин Стефанов. Гардът реализира важни точки за своя тим при впечатляващи пробиви.

Общо пет състезатели на Манянас записаха двуцифрен точков актив, в това число и бившият играч на ЦСКА и Спартак-МВР Богдан Ставрев. Центърът наниза 14 точки, като беше 3/3 (100%) от зоната за три точки.

Успехът не премина и през допълнителни перипетии, след като един от най-опитните играчи на Манянас Людмил Хаджисотиров - Удо напусна терена с контузия още в четвъртата минута и не успя да се завърне на терена. Възпитаникът на University of Maine седна на пейката с разтежение на бедрото на десния крак.

Александър Овчаров бе най-резултатен за Найки Тийм с 16 точки, а Петьо Петков и Кристиян Тишански добавиха по 14 при поражението на "найковете".