Лукойл Академик прекъсна черната си серия в Еврокъп и записа първа победа в група Е на турнира. Тя дойде срещу Асесофт Плоещ в Румъния с резултат 85-72. Така след първото завъртане между отборите в групата „студентите” са с победа и 4 загуби, а шансовете им за класиране напред остават минимални, пише bgbasket.com.

В следващия си мач те посрещат Апоел Мигдал след седмица. Играта вървеше кош за кош през цялата първа четвърт, а от самото начало Лукойл Академик поведе с 3-4 точки и поддържаше малък аванс. Най-голямата разлика за първите 10 минути беше 4 точки, а след 6-0 в края на частта Плоещ поведе с 20-17.

След нови равностойни минути „студентите” си върнаха водачеството в средата на втори период и водеха до почивката, когато резултатът беше 38-31 в тяхна полза. След страхотно начало на третата четвърт и силна защита се стигна до серия от 17-2 в полза на Лукойл Академик. Така разликата достигна 19 точки, но за последните близо 4 минути на периода Лукойл нямаше кош и домакините намалиха дефицита си на 10 точки при 50-60. В началото на заключителната част след много силна игра на домакините и слаба борба за защита на Лукойл разликата бе намалена само на 5 точки.

След 10-3 в полза на българския шампион обаче комфортният му аванс се възстанови, а до края оставаха по-малко от четири минути. Лукойл Академик успя да запази стабилна разлика до края и да спечели първи международен мач за сезона. Лукойл Академик беше по-добър в стрелбата за три точки – 9/22 срещу 6/22, за две – 21/41 срещу 21/47 и от наказателната линия – 16/17 срещу 12/15. Освен това „студентите” предизвикаха повече грешки на съперника и си подадоха повече асистенции от него. Дейвин Уайт реализира 18 точки и подаде 6 асистенции за победителите, 17 плюс 6 борби добави Аландо Тъкър, а с 12 точки и 6 завършващи паса се отчете Димитриос Вергинис. За Плоещ с по 16 точки завършиха Джералд Лий (11 борби), Филип Адамович и Алхаджи Мохамед.