Левски стартира 2013-та година с летящ старт. "Сините" се наложиха над Балкан като гост с 69-52 в първия мач от кръг номер 11 на НБЛ за 2013 година. Отборът на Тити Папазов контролираше срещата за по-голяма част от времето, само в отделни моменти Балкан се приближи застрашително и дори в един момент изравни резултата.

Все пак класата на тима си каза думата и след отлична игра в защита, особено в последната четвърта част наклони везните в полза на по-добрия отбор.

След този успех Левски вече има 9 победи и 2 загуби, а Балкан е с 6 победи и 5 поражения. На практика "сините" елиминираха до голяма степен този съперник от евентуална борба за второто място. Успех срещу Рилски спортист у дома от второто завъртане по-късно през сезона на практика ще гарантира минимум втора позиция в края на редовния сезон преди плейофите.

Домакините изравниха за 45-45 минути преди края на третата част, въпреки че Левски имаше предимство до този момент във всяко едно отношение на играта. Марко Маринович отбеляза важна тройка за край на третата четвърт и така Левски дръпна с 4 точки - 51-47. Сърбинът стартира и последната част с кош, а оттам насетне Левски не допусна кош за период от 6 минути, тоест 4 преди финалната сирена.

Това позволи дори разликата да набъбне и накрая се получи изразителна победа от плюс 17 точки в полза на "синия" отбор. Домакините вкараха едва 2 коша за последните 10 минути (тройка и двойка), а това говори за отличната защита на момчетата на Тити Папазов.

Голямото предимство на Левски в този мач бе борбата под коша в нападение, където те овладяха 19 борби и това даде шанс за много повторни атаки за "сините" момчета.

Марко Маринович нямаше ден в стрелбата от разстояние, но както обикновено добре ръководеше играта и направи няколко ефектни и резултатни пробива. Той завърши с 20 точки, 6 борби и 4 асистенции. Николай Върбанов остана на борба от дабъл дабъл - 11 точки плюс 9 борби.

Дербито срещу Лукойл Академик е следващата събота - 12 януари от 15.30 часа, но преди това „сините" ще гостуват на Джуро Джакович на 8-и януари (вторник) в Хърватия за предпоследна среща от първия етап на Балканската лига.