Отборът на Левски записа поражение в първия си четвъртфинален мач срещу Макаби Хайфа от Балканската лига. Възпитаниците на Константин Папазов загубиха със 83:91 (20:19, 28:27, 23:22, 12:23) от своя израелски съперник в столичната зала "Универсиада". Така "сините" трябва да наваксат дефицит от осем точки във втория двубой, който ще се проведе в четвъртък, отново в София.

За шампионите на България в игра не се появиха някои от водещите им фигури като Ивица Радич, Христо Захариев, Чавдар Костов, Асен Великов и Йордан Минчев.

Куоми Вон завърши с 23 точки и 6 асистенции за победата на Макаби. Още трима играчи допринесоха с по 16 точки - Адмон Гилдер, Рафниел Пътни и Джош Фрайнд. Расиел Хаюн пък се разписа с още 13 точки.

Зейн Ноулс бе основната движеща сила на Левски с дабъл-дабъл от 24 точки и 13 борби при 12/15 стрелба от игра. Марио Литъл вкара още 20 точки плюс 6 борби, докато Джош Паркър се отличи с 11 точки, 7 борби и 15 асистенции.

Георги Глушков ще участва във важно заседание на Борда на ФИБА Европа

В Мюнхен европейската централа трябва да вземе важни решения за провеждането на Европейското първенство през 2022