Левски счупи каръка срещу Галил Гилбоа и съумя да победи този съперник в мач с продължение, bgbasket.com Както е известно в последните два финала в ЕВРОХОЛД Балканска лига израелците печелеха първо след едно, а след това и с две продължения, а този път в зала "Универсиада" отново се наложиха допълнителни пет минути. В тях Левски съумя да измъкне важна победа със 100-95 и така прекъсна серията си от две поредни загуби в турнира, а пък и победи Галил за втори път този сезон. Така "сините" вече са с актив от 8 успеха и 5 поражения в надпреварата, докато израелците са с баланс 7-4.

В първата част двата тима се редуваха да водят, но никой не се откъсна. Това не се случи и през втората, в която се бележеше трудно, но пък тя завърши с 9 поредни точки за гостите и те дръпнаха с 5 точки. Малко след средата на третата четвърт преднината на израелците стана 10 точки, но Левски отговори с 5 поред и намали.

В последната четвърт "сините" се доближиха на само 2 точки и имаха няколко шанса да изравнят, но ги пропуснаха. Все пак в един момент левскарите успяха да излязат минимално напред, но гонитбата продължи до последните минути. При две до края гостите поведоха с 4 точки, след това Захариев вкара 6 поред, но Галил изравни. Последваха пропуски и за двата тима, а при 15 секунди до края Джумейн Джоунс отбеляза два наказателни удара. След това бе фаулиран и Тони Йънгър от гостите, но той бе точен само веднъж, след което Захариев също бе точен само веднъж. Така останаха 4 секунди до края при разлика от 2 точки, но това се оказа достатъчно за гостите, които чрез Джералд Робинсън пратиха мача в продължение.

В допълнителното време двата тима си разменяха точки, като след тройка на Кени Бойнтън гостите поведоха с 1. Левски обаче отговори с кошове на Чалмърс и Захариев са аванс от 3 при оставащи 58 секунди. След това гостите сбъркаха, а с нови два коша на Захариев домакините си осигуриха успеха.

Най-резултатен и с основен принос за победата бе именно Христо Захариев, който завърши с 23 точки. Лайънъл Чалмърс се отчете с 19 точки, а с дабъл дабъл от 18 и 14 борби приключи Джумейн Джоунс.

За гостите Кени Бойнтън бе неудържим с 25 точки, а със 17 и 14 борби завърши Рик Джаксън.