Отборът на Левски победи старозагорския Берое с 85:78 (23:14, 22:20, 18:15, 22:29) в "Арена София" в столицата във втория четвъртфинал от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже.

На полуфиналите миналогодишният финалист Левски ще срещне тима на Черноморец в сряда (22 март) от 18:00 часа.

"Сините" водеха почти през целия мач, имаха превъзходство в борбата под коша () и до голяма степен контролираха събитията на терена благодарение и на по-точната си стрелба от далечна дистанция. Левски, който заедно с ЦСКА е съдомакин на Финалната осмица на надпреварата поведе с 23:14 след първите 10 минути игра. В началото на втората част баскетболистите на Левски увеличиха аванса си над 10 точки, Берое успя за кратко да намали разликата под 5 точки, а на почивката "сините" водеха с 45:34 след стабилна игра на Алън Арнет и Златин Георгиев.

Зейн Ноулс: Преди баскетбола играех футбол

Страхотно е да бъда отново в този турнир, споделя той

В третата четвърт воденият от старши треньора Димитър Ангелов състав се откъсна напред с 15 точки и преди последните 10 минути резултатът бе 63:49.

Левски поддържаше разлика в рамките на 10-12 точки до средата на последния период, когато Берое се доближи на 9 при 70:61 след кош и наказателен удар от Дариъс Хол. "Сините" бързо увеличиха дистанцията над 10, Берое намали пасива си до 7 при 79:72 по-малко от минута и половина преди края, а при оставащи 33 секунди Дариъс Хол вкара за 79:74, но Левски не допусна обрат до финалната сирена.

Алън Арнет бе най-полезен за победата на Левски с 27 точки и 4 борби, Джон Флорвиъс отбеляза 13 точки и 2 борби, а Златин Георгиев добави 12 точки, 5 борби и 3 асистенции.

За отбора от Стара Загора Даниел Пюрифой реализира "дабъл-дабъл" от 16 точки и 12 борби, а Дариъс Хол се включи със 17 точки и 6 борби.

В "Арена София" предстоят вторите два четвъртфинални сблъсъка от турнира за Купата на България.