Левски Лукойл взе важна първа победа в полуфиналната серия с Балкан. В зала "Универсиада" в столицата "сините" спечелиха първата битка с 80:70.

Двубоят започна равностойно, но до почивката домакините показаха по-агресивна игра и дръпнаха с двуцифрена разлика.

Левски се прибра в съблекалнята на голямата почивка с 12 точки аванс - 43:31. След агресивна защита "сините" успяха да лимитират съперника до скромните 9 точки във втората четвърт. Третата обаче започна шеметно за Балкан. "Зелените" се завърнаха на паркета преобразени. След серия от 12-0 за гостите, на таблото вече имаше резултат като за истинско дерби - 43:43.

Снимка 529566

Доминацията на шампиона продължи, а Левски изглеждаше така, сякаш е изгубил ключа за коша. Божидар Аврамов изведе гостите напред след самостоятелен пробив - 45:43 и покачи на 14-0 серията. Последва солова акция на Давонте Джордън - 43:47 и 16-0 за Балкан. "Сините" останаха без отбелязани точки почти 6 минути.

Христо Захариев наниза изключително важна тройка 14 секунди преди края на атаката и 4 минути до края на редовното време, с която Левски дръпна с 68:61, Балкан се бори, но силите на състава на Арсич този път бяха до почетна загуба.

Мач №2 от серията е в четвъртък (6 май) от 19:00 часа отново в "Универсиада", а напред ще продължи този тим, който запише срещу името си три успеха.

По 14 точки за успеха нанизаха Христо Захариев и Кийт Бенсън. С 12 се отличи Венцислав Петков.

Най-резултатните играчи в Балкан също бяха с по 14 точки, като по толкова вкараха Давонте Джордан и Божидар Аврамов. С 11 се отличи капитанът Димитър Димитров. На точка от дабъл-дабъл бе Тауан Ейджи - 9 точки и 10 борби, 4 от които в нападение.