Левски Лукойл не допусна никаква изненада в последния си мач от редовния сезон на НБЛ и победи Черно море Тича с категоричното 110:57. Мачът в зала "Христо Борисов" бе последен за капитана на домакините Пламен Алексиев. Плеймейкърът завърши кариерата си с 12 минути игра без да успее да се разпише, след като игра в българския професионален елит цели 19 сезона.

"Сините" показаха отлична резултатност край морето, като показаха и стабилна защита и от първата до последната минута не оставиха съмнение, че са по-класният състав.

Всички играчи в групата на Константин Папазов влязоха в игра и записаха точки. С най-много - 23, завърши Райън Райт. Кийт Бенсън се отличи с 18, а 14 реализира капитанът Чавдар Костов. В мача не игра Христо Захариев.

За домакините с най-много - 12, се отличи Георги Боянов, а по 10 вкараха Михаил Молдов и Иван Спиров.

След този мач Левски Лукойл завърши на второ място в редовния сезон с актив от 20 победи и 4 поражения и в плейофите ще играе срещу седмия - Ямбол. За Черно море Тича пък това бе последен мач за сезона, като "моряците" приключват сезона с 22 загуби и само две победи.