Левски победи Берое и на баскетбол. Срещата се състоя веднага след футболната и донесе победа на софиянци.

Мачът в зала Триадица беше много по оспорван от футболния и победителя стана ясен едва в последните секунди. „Сините" започнаха по-добре и поведоха с осем точки след първата част - 21-13.

Гостите от Стара Загора изравниха и се оттеглиха на почивката с преднина от четири точки. В четвъртата част Левски поведе, но в края резултатът бе изравнен.

В последната минута играчите от София бяха по-хладнокръвни и 16 секунди преди края машината за точки в този мач Павел Иванов наниза победната тройка. Иванов реализира почти половината от точковия актив на своя отбор - 37.

Евгени Хаджирусев записа 18 точки, Кирил Райков 12 точки.

Снимка 258996

Степан Тешия вкара 21 точки и направи 6 борби за Берое. Неговият колега Юрай Сегарич завърши с 14 точки.

В останалите срещи от кръга Ямбол победи също с четири точки Спартак (Пл) - 84-80, а Рилски спортист победи Черно море с 84-75.

След втория кръг начело са шампионите Академик и носителите на купата Рилски спортист с по 2 победи. Ямбол е другият отбор без загуба, но е играл само един мач, защото в първенството участват нечетен брой отбори.

Без победа са Черно море, Академик (Пд) и Балкан, Берое, Спартак (Пл) и Левски имат по една победа и една загуба.