Уникална драма беляза последния кръг от грпупа "В" на Европейското първенство по баскетбол, мачовете от която се провеждат в Германия. Испания победи домакините със 77:76 и ги изхвърли от участие на осминафиналите. По този начин испанците се измъкнаха като по чудо и продължават в следващата фаза на турнира след 3 победи и 2 загуби.

Германия приключи само с една победа, въпреки че във всички свои мачове бе много близо до успеха.

Малшансът съпътства немците и в прекия сблъсък с Испания, който в началото на третата четвърт изглеждаше безвъзвратно загубен. Испания стигна до аванс от 13 точки, но след великолепна последна част Дирк Новицки и компания успяха да заличат голяма част от пасива, който стана само 4 точки при 69:73, а тройка на младока Маодо Ло доближи немците на само точка от съперника.

В последната минута започна играта на надлъгване, а при 77:74 и 3 оставащи секунди, Германия получи право да изпълни три наказателни удара за последователни фаулове срещу Денис Шрьодер.

Асът на Атланта Хоукс, който бе безпогрешен от линията до този момент, реализира първите два изстрела и доближи Германия само на точка. При последния си изстрел обаче ръката на Шрьодер трепна, а това сложи и край на немските надежди.

Безпогрешният ход на Сърбия продължи с пета поредна победа. Сърбите сразиха Италия със 101:82 точки в последния си мач от групата и оглавиха крайното класиране.

Воденият от Саша Джорджевич тим имаше пълен контрол върха мача, като на почивката водеше с 48:40 точки. Нов страхотен мач изигра капитанът на Сърбия Милош Теодосич, който завърши с 26 точки и 8 асистенции, като само до почивката бе с 19 точки и 5 асистенции. Неманя Биелица се отчете с 19 точки и 8 борби за ново солидно представяне на Евробаскет 2015.

В третия мач от групата Турция победи Исландия със 111:102.