Старши-треньорът на А1 Академик (София) Георги Давидов критикува част от играчите си, след загубата на "студентите" от шампиона Балкан със 78-101. Ето какво сподели наставникът след поражението в "Арена Ботевград":

Левски Лукойл разби Черно море Тича със 100:66, шеста победа за Академик Бултекс

Венцислав Петков вкара 19 точки за "сините"

"Мачът се играе от четири части. Играем срещу много опитен отбор, въпреки че имат кадрови проблеми, те си остават добри състезатели с много добър треньор, така че ние имахме своите надежди. Играхме добре първото полувреме, но в третата част нямаш право да влизаш по този начин.

Получава се тенденция и трудно можеш да се върнеш в мача срещу толкова класен тим. Все пак това е шампионът на България. Това е основната причина. Естествено, те са по-опитни състезатели, играят по-умно в защита. Ние не можем да разчитаме толкова бързо ситуациите на този етап от нашето развитие и закономерно резултатът е такъв.

За съжаление основни единици в нашия отбор не дадоха това, което могат за пореден мач. От тази гледна точка имаме потенциал, дано скоро време да се изяви", каза Давидов.