Баскетболистките на Берое отново победиха Будучност в мач от Адриатическата лига. Българките победиха в Стара Загора със 71-59 и продължават със защитата на титлата. Заралийки победиха именно черногорския тим във финала през миналия сезон.

След този двубой Берое е с две победи от два мача, а Будучност е с две поражения. В следващия кръг момичетата на Таня Гатева гостуват на Цървена звезда, докато черногорките ще приемат Трешневка 2009.

Берое отпадна в Холандия от "Купата на ФИБА" след продължение

Заралии изоставаха през целия мач срещу Лайден

Началото на срещата беше изключително оспорвано, като играта вървеше кош за кош. Берое имаше сериозно предимство в подкошието, осигурено най-вече от двете американки, но правеха много грешки. В края на частта българският отбор все пак успя да дръпне с 6 точки, а след десет минути игра резултатът стана 23-20 в негова полза.

Старозагорският тим поддържаше крехък аванс през втория период. След това Будучност стигна до обрат след серия от 7-0. Два коша на Теодора Динева отново изведоха Берое напред за 35-33 на почивката.

След паузата домакините се откъснаха с 8 точки - 46-38. След силни финални минути на Будучност стопи част от изоставането си за 47-50 в края на третата част.

Берое имаше леко предимство, но съперникът му се движеше много близо в резултата. По-малко от минута преди края беше сложена окончателна точка на спора. Теодора Динева и Аджидат Адамс отбелязаха две поредни тройки, с което българският тим дръпна с двуцифрена разлика за първи път в срещата и до задържа преднината си.

С "дабъл-дабъл" завършиха двете американки Аджидат Адамс - 15 точки и 12 борби и Челси Лий - 15 точки и 10 борби. По 11 точки добавиха Радослава Бъчварова и Теодора Динева.

За Будучност най-резултатни с по 12 точки бяха Николина Джебо и Анджелика Митрашинович. Николина Бабич вкара 11 точки.