Вицешампионът на България Балкан спечели приятелския турнир по баскетбол за мъже, който се проведе в Ботевград. На финала домакините се наложиха над Динамик (Белград) с 68:59 (11:8, 17:20, 27:14, 13:17) точки.  Сръбският отбор е воден от легендарния треньор Мута Николич.

Мачът започна равностойно. През първото полувреме и до средата на третата част играта вървеше кош за кош. Тогава ботевградчани направиха серия от 10:0 и завършиха частта с аванс от 13 точки.

Сърбите започнаха последните 10 минути със серия от 9:0 и се приближиха само на 4 точки, но Балкан отвърна с 11:0 и с това сложи край на спора, като до края запази комфортен аванс.

Джейкъб Холмън наниза 22 точки и хвана 7 борби за победителите, 15 плюс 5 добави Амин Хот, а 12 реализира капитанът Радослав Кочев. За Динамик най-резултатен с 14 точки беше Александър Радулович, а с 12 точки и 8 борби се отчете Никола Йефтич.

В спора за третото място Спартак (Плевен) победи Ямбол с 85:63 (20:22, 24:18, 26:14, 15:9) точки.