Балкан победи румънския Орадя с 82-66 и си даде комфортна преднина преди срещата реванш от първия квалификационен кръг от Купа ФИБА Европа.

Рилски спортист стартира с победа като гост в Купа ФИБА Европа

Самоковци се наложиха над литовския Невежис с 81-76

Гостите водени от Андрей Манадаке, който направи трипъл-дабъл по време на Евробаскет бяха по-добри преди почивката. В последните минути на втората част момчетата на Небойша Видич обърнаха резултата и се оттеглиха с аванс от 8 точки - 39-31.

Третата четвърт беше за Орадя, чийто играчи намалиха разликата до една точка. Но в този период беше изгонен един от ключовите им играчи - Горан Гайович. Видич внесе необходимите корекции и с подкрепата на публиката "зелените" натрупаха преднина, която се надяваме да се окаже достатъчна след края на втората среща.

Снимка 313749

Източник: fiba.basketball

Игор Кесар вкара 20 точки, Девин Брукс остана с 16. Брукс се размина с трипъл-дапъл, като завърпи с 9 асистенции и 10 борби. Павел Иванов наниза 12 точки, а Брендън Форчънбъри и Венцислав Петков по 11 точки.

Най-важните играчи на гостите Андрей Мандаке и Горан Гайович бяха ограничени до по 10 точки. Най-резултатни бяха Мартин Зийно и Неманя Милошевич с по 15 точки.