Балкан (Ботевград) се класира за финалната серия на Националната лига по баскетбол за мъже, след като победи Берое с 81:65 (17:18, 21:15, 23:19, 20:13) в петия мач пред пълните трибуни в Стара Загора и президента на федерацията Георги Глушков.

Другият отбор, който ще спори за трофея е Левски Лукойл.

През първата част зрителите в Стара Загора видяха цели седем промени на водачеството, като Конър Франкамп изведе на два пъти домакините напред в резултата с тройки, а Терънс Дженингс осигури преднина за неговия тим на сирената със забивка. Втората четвъртина обаче тръгна зле за старозагорците. Димитър Димитров отбеляза тройка за 20:20, Мирко Мулалич го последва с далечна стрелба за 20:23, а Димитров вкара още два коша за серия от десет безответни точки в полза на Балкан. Ботевградчаните завършиха полувремето с преднина от пет точки, а тя продължи да се трупа в третата четвъртина. Нови шест точки отделиха Балкан на 11 от Берое и въпреки че старозагорците направиха собствена серия в края на частта, те загубиха мача и ще играят за трето място срещу отбора на Рилски спортист.

Микаел Хопкинс беше най-резултатен в мача и записа дабъл-дабъл със 17 точки и 12 борби за Балкан, а Димитров добави още 15 пункта при 3/4 от зоната за три точки. Франкамп беше най-резултатен за берое с 14 точки.