България започна с поражение участието си в квалификациите за ЕвроБаскет 2021. Момчетата на Росен Барчовски отстъпиха при визитата в Патра  на Гърция със 63:73 (17:19; 17:21; 12:14; 17:19) в двубой от група "Н". Мачът беше равностоен и се реши в края му, когато мерникът на българите изневери.

Димитър Димитров беше най-резултатен за "лъвовете" с 15 точки, Дий Бост добави 14 точки, а Йордан Минчев и Станимир Маринов завършиха с по 10 точки. Лефтерис Бохоридис беше най-резултатен за победителите с 19 точки.

Силен мач за Везенков при победа на Олимпиакос в Евролигата

"червено-белите" надвиха АСВЕЛ със 77:68

Двубоят започна равностойно, като играта вървеше кош за кош. В края на първата част гърците успяха да поведат с 19:17. Втората четвърт започна с тройка за нашите, които поведоха след това и с 22:19. Преди почивката елините се активизираха и поведоха на полувремето с 40:34.

Снимка 468023

Източник: fibaeurope

В началото на третата част българите отново опитаха обрат след две тройки на Димитър Димитров, но това се оказа недостатъчно. Гърците използваха значително по-добре шансовете си и заслужено увеличиха преднината си с още две точки за 54:46 след 30 минути игра.

Началото на решителната последна четвърт беше изключително интересно. Гърция стигна до двуцифрена преднина, но след това нашите се развихриха и стопиха разликата само до две точки - 62:64. В този период основната заслуга беше на Димитър Димитров и на Дий Бост.

Последва прекъсване за домакините, а след подновяването на играта българите не успяваха да уцелят коша, изпускайки няколко златни шанса за обрат.

Снимка 468024

Гърция: Бахоридис 19, Хрисикуполос 13, Янополус 7, Касивелис 5, Маргаритис 5, Аграванис 5, Каселакис 5, Кавадас 7, Ларенцакис 7, Манзарис, Солустрос, Скордилис

България: Аврамов 1, Бост 14, Димитров 15, Костов 3, Минчев 10, Янев 2, Иванов, Маринов 10, Ваклинов 8, Захариев