Олимпиакос на българина Александър Везенков загуби като гост от ЦСКА (Москва) с 61:80 (19:20, 10:19, 9:17, 23:24) в среща от 12-ия кръг на редовния сезон на баскетболната Евролига.

Везенков се завърна в игра за гръцкия тим след карантина. Той се появи в игра като резерва в края на първата част и вкара 2 точки и овладя 1 борба за 9 минути на паркета.

Домакините стигнаха до успеха след силна втора и трета част, през които натрупава голям аванс. Най-резултатен за руския тим беше Майк Джеймс с 16 точки, 7 борби и 7 асистенции. За Олимпиакос по 10 точки вкараха Хасан Мартин и Йоргос Притезис.

След деветата си победа в 12 мача ЦСКА оглави класирането в Евролигата. Олимпиакос заема десета позиция с 5 победи и 5 загуби.

В следващия си мач от турнира Олимпиакос ще гостува на Барселона (Испания) на 8 декември.

Росен Барчовски: При някои стрелби срещу Гърция даже прехвърлихме ринга