Барселона продължава със слабото си представяне в Ла Лига. "Каталунците" загубиха с 0:2 гостуването си на Валенсия. Дербито на "Местайя" бе от 21-ия кръг. Победата на "прилепите" у дома над "блаугранас" бе първа от 2008 година насам.

В началото на второто полувреме Жорди Алба си вкара автогол, а в 77-ата минута Макси Гомес оформи крайното 2:0. Уругвайският нападател пропусна дузпа в 10-ата минута. Освен това Тер Щеген на няколко пъти имаше решителни намеси, с които предотврати още голове във вратата си.

Валенсия събра 34 точки и излезе на пето място във временното класиране. Барселона все още е лидер, но Реал е с мач по-малко и може да го измести.

Валенсия стигна до дузпа при първата си добра атака. Пике не се намеси добре след подаване към Гая и го фаулира. Макси Гомес застана зад топката, но Тер Щеген спаси удара на уругваеца.

В 19-ата минута германският вратар отново се намеси отлично, след като топката се удари в Пике и влизаше във вратата, но стражът я спря на голлинията.

В 37-ата минута "прилепите" сбъркаха при изнасянето на топката, Ансу Фати изведе Артур, но бразилецът се забави и не успя да се разпише.

В началото на второто полувреме комбинация между Фати и Меси можеше да доведе до гол, но младокът се подхлъзна и ударът му бе неточен.

Снимка 463406

48-ата минута домакините откриха резултата след поредна неразбория в наказателното поле на Барса. Жерард Пике не успя да изчисти добре с глава, Макси Гомес овладя на гърди и имаше достатъчно време за удар. Топката рикошира в Жорди Алба и стана неспасяема за Тер Щеген - 1:0.

След час игра Меси нанесе опасен диагонален удар, който облиза гредата. В 68-ата минута аржентинецът опита да прехвърли вратаря, но топката мина над вратата. Малко след това Меси опита и удар с глава, но стреля неточно.

В 77-ата минута Макси Гомес вкара втори гол. Първо Юмтити бе преодолян лесно, след това Роберто се забави да блокира уругвайският нападател, който насочи топката в левия ъгъл за 2:0.

В 81-вата топката посети мрежата на каталунците за трети път, но съдията не зачете гола заради явно нарушение в атака.