Селта победи Барселона с 4:3 в един мач с две коренно различни полувремена. Галисийците бяха аутсайдери в мача, но надиграха тотално гостите си през първото полувреме. На края трябваше да бъдат благодарни на съдбата, че удържаха победата.

Наставникът на Селта, Едуардо Беризо беше решил да остави първите15 минути Барселона да си играе играта. Каталунците започнаха по-активно и още с първата атака Неймар бе фаулиран пред полето. В този период може да се запомни един пропуска на Луис Суарес.

Около 20-ата минута домакините вдигнаха темпото, като започнаха да пресират дълбоко. Първо Тер Стеген спаси една топка пред връхлитащ нападател, но в 22-ата минута Пионе Систо откри резултата. Той прокара топката покрай излизащия Тер Стеген, след като бе изведен от Яго Аспас.

Попадението даде криле на домакините, като в следващите 15 минути те буквално скриха топката на каталунците. Галисийците дръзнаха да се надиграват с играчите на Барселона и имаха успех. В 31-ата минута Яго Аспас овладя след центъра, напредна и стреля през Жерар Пике за 2:0. Две минути по-късно Жереми Матьо вкара топката в собствената си врата.

Снимка 255971

През второто полувреме домакините очевидно изморени от пресата, а и желаещи да пазят резултата се върнаха назад. И почти бяха наказани.

Жерар Пике, който имаше вина за головете през първото полувреме намали с глава в 58-ата минута след корнер. Шест минути по-късно влезналият на полувремето Андрес Иниеста изведе Андре Гомес, който бе повален в наказателното поле. Неймар хладнокръвно вкара отсъдената дузпа и вече изглеждаше въпрос на време кога каталунците ще обърнат мача.

И тогава една грешка на вратаря Тер Стеген възкреси галисийците и събуди тяхната публика . Той беше пресиран и изрита топката в главата на Пабло Ернандес и тя влезе във вратата му за 4:2.

Играчите на Барселона не се отказаха да търсят нещо от мача. Те натикаха противниците си в наказателното им поле. В 87-ата минута Жерар Пике отбеляза с глава втория си и гол за вечерта.

До края два удара с глава на Неймар и отново на Пике облизаха гредата. Въпреки неистовия натиск на вратарят на Селта не му се наложи да вади топката от мрежата.

Снимка 255972

Очевидно липсата на Меси се оказва решаваща. Въпреки, че играещият своя мач №600, Андрес Иниеста през втората част запълни неговото място.

Барселона остана на 4-то място с 13 точки на 2 от лидерите Атлетико и Реал. Селта се изкачи на 11-ата позиция с 10 точки. Владението на топката беше 68%-32% в полза на гостите.

Селта: Серхио Алварес - Факунди Себастиан, Серхи Гомес, Густаво Кабрал, Уго Мало - Даниел Вас(83-Джони Кастро), Неманя Радоя, Пабло  Ернандес - Тео Бонгонда(63-Марсело Диас), Яго Аспас(88-Гуидети), Пионе Систо

Барселона: Тер Стеген - Жорди Алба(81-Пако Алкасер), Жереми Марьо, Жерар Пике, Серхи Роберто - Андре Гомес, Серхио Бускетс(76-Денис Суарес), Арда Туран - Неймар, Луис Суарес, Рафиня(46-Иниеста).