Барселона, макар и в силно експериментален състав спечели гостуването си на Динамо (Киев) с 4:0 и се класира за осминафинал в тазгодишното издание на Шампионската лига. Каталунците имаха проблеми през първото полувреме, но през второ наложиха волята си.

Барселона започна без Лионел Меси и Френки Де Йонг, които получиха почивка и си останаха в Испания. Контузени са Жерард Пике, Ансу Фати, Серхио Бускетс, Сержи Роберто, Самюел Юмтити и Роналд Араухо. Заради проблемите в защита треньорът Роналд Куман пусна като титуляр 21-годишния юноша на клуба Оскар Мингеса.

Снимка 506773

Нетипичната формация на Барселона си каза думата в началото, след като тимът с нищо не превъзхождаше своя съперник. Даже през първата част динамовци на моменти

изглеждаха по-опасни, докато гостите нямаха нито един удар във вратата в първите около 35 минути.

През първото полувреме украинците имаха две възможности, като те бяха след удари от малък ъгъл.

Втората част започна с натиск на Динамо, но и добри намеси на бранителите в черни екипи.

И точно тогава Барселона удари. В 52-ата Дест се включи в предни позиции и след като топката мина през Брейтуейт, десният бек стреля ниско по земя за 1:0.

Само пет минути по-късно Барса реализира втория си гол. След центриране от корнер Мингеса изпревари всички на предна греда и продължи топакта към задната. Там Мартин Брейтуейт с лекота я насочи в мрежата за 2:0.

Киевчани пропуснаха да върнат интригата в 64-ата, когато Де Пена получи пас на отлична позиция, но не уцели вратата.

Всичко беше решено в 70-ата, когато Брейтуейт покачи на 3:0 от дузпа, отсъден за нарушение срещу него.

Гардът на момчетата на Мирча Луческу окончателно беше свален и двубоят вече се доиграваше. В добавеното време Антоан Гризман се разписа за 0:4.

Съставите:

Динамо (Киев): Бушчан, Кеджиора, Забарний, Миколенко, Караваев, Буялский, Шепелиев, Гармаш, Шапаренко, Де Пена, Вербич

Барселона: Тер Стеген, Дест, Мингеса, Лангле, Фирпо, Пянич, Аленя, Тринкао, Коутиньо, Педри, Брейтуейт

Пари Сен Жермен победи РБ (Лайпциг) с 1:0