Медиите в Каталуния са получили информация от футболисти на Барселона какво се е случило в съблекалнята на отбора преди мача с Ливърпул и на полувремето. Барса разочарова тотално и загуби с 0:4 на "Анфийлд", след като преди това победи у дома с 3:0. На почивката в Англия резултатът беше само 1:0 за домакините.

Преди мача треньорът Ернесто Валверде е започнал да казва на футболистите си своя план за срещата. След като е обявил титулярите, заявил, че идеята му е с бавен футбол да бъде убит този устрем на Ливърпул, който се очакваше още от първата минута. Искал е да се пази преднината от 3:0 в първия мач. Жерар Пике веднага скочил и отвърнал, че не е съгласен. "Не може да играеш така в Англия!", казал защитникът. "Жери, седни и ме остави да довърша!", отвърнал Валверде.

На полувремето Барса вече губеше с 0:1, но още беше на финал. Явно Меси, Тер Щеген и Видал са предусещали какво ще се случи. В съблекалнята те казали на Валверде, че подкрепят Пике и тактиката трябва да се промени. "Ще ни нокаутират! Повярвай ми, ще го направят!", казал Артуро Видал на Меси. След това Видал беше сменен. Чилиецът отиде до скамейката, ритна я и... обиди Валверде.

Меси е изпаднал в голяма депресия след края на мача, още в съблекалните е плакал. На терена сълзи в очите имаше и вратарят Тер Щегн. Клеман Ленгле пък казал на Иван Ракитич, че е играе много слабо. Французинът дори попитал хърватина на Барселона ли помага или на съперника.

Луис Суарес снощи беше опериран и ще пропусне остатъка от сезона. Той е искал да бъде заменен още на полувремето, защото не се е чувствал добре. Казал на Валверде, че далеч по-полезен с бързината си ще бъде Малком. Бразилецът влезе в игра, но прекалено късно. Бускетс пък помолил резервата Артур Мело да покрива Ракитич и да опита да оправи неспирните му грешки.

Ако всичко това е вярно, то изглежда Ернесто Валверде е пътник от Барселона.

Лионел Скалони: Меси и Барселона трябва да се съвземат много бързо