Барселона победи Ейбар като гост с 3:0. Попаденията за каталунците вкараха Антоан Гризман, Лионел Меси и Луис Суарес.

Снимка 448542

Източник: Twitter

Още в 13-ата минута резултатът на "Ипуруа" беше открит. Лангле пусна страхоте извеждащ пас към Гризман, който напредна сам и отправи много прецизен удар, а топката се отби в лявата греда преди да връхлети във вратата на Дмитрович. На почивката Сержи Роберто бе заменен от Нелсон Семедо, след като почувства болки в лявото коляно. В 58-ата минута Лионел Меси направи 2:0 след страхотна комбинация между него, Гризман и Суарес. Шест минути по-късно аржентинецът асистира на Суарес, който само трябваше да вкара топката на празна врата, за да направи резултата 3:0. Това беше гол номер 184 за уругваеца с екипа на каталунците.

След успеха "блаугранас" заемат временно първата позиция в Примера Дивисион.

Барселона и Реал (Мадрид) се разбраха за дата за "Ел Класико"