Барселона победи с минималнотo 1:0 градския си съперник Еспаньол в среща от 35-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Гол на Луис Суарес в 56-ата минута доближи временно "лос кулес" на точка за лидера Реал (Мадрид), който играе в петък вечер. "Папагалчетата" официално изпаднаха след 25 сезона в елита. И двата тима завършиха срещата в намален състав след червени картони на Ансу Фати и Лосано в началото на второто полувреме.

Срещата на "Камп Ноу" очаквано започна с домакински натиск. В деветата минута Меси изведе Луис Суарес зад гърба на защитата, уругваецът напредна до аутлинията, откъдето центрира ниско, но не намери свой съотборник. Минута по-късно Адриан Ембарба се отскубна от защитата, тръгвайки на спринт към топката зад центъра. Той стигна до наказателното поле и стреля ниско - Марк-Андре тер Стеген изби с крак.

"Блаугранас" почти не даваха топката, но липсваше ритъм и дълбочина на атаките им. Символичните гостите дръзваха да стрелят към вратата при редките си нападения. В 22-рата Меси стреля опасно от пряк свободен удар, избра ъгъла на стената, ала прати топката малко над гредата. Три минути по-късно Меси изведе Суарес, който не сполучи с опита си за прехвърлящ удар.

В края на полувремето "бяло-сините" създадоха великолепна възможност за откриване на резултата. Дидак Вила беше изведен по продължението на тъчлинията. Той се възползва от липсата на Нелсон Семедо и бавните действия на Жерард Пике. Левият бек на гостите центрира, а Клеман Лангле сам насочи в рамките на вратата си, но Тер Стеген изби. При добавката Дидак Вила уцели греда с ниско долу.

На почивката Кике Сетиен пусна в игра Ансу Фати за сметка Нелсон Семедо, а Сержи Роберто се премести на десния бек. Едва четири минути след появата си на терена 17-годишният талант получи директен червен картон. Той влезе много остро с бутоните в борба за топката и след намеса на ВАР съдията го изгони. Малко след подновяването последва още по-чист червен картон. Лосано атакува грубо опорния крак на Пике и застраши здравето му. След преглеждане на ситуацията съдията нямаше колебания - червен картон.

Снимка 487328

В 56-ата минута домакините стигнаха до попадение. Гризман атрактивно подаде с пета към Меси, чийто удар беше блокиран. Топката попадна у Луис Суарес, който вкара 15-ия си гол с насочен удар от 6 метра - 1:0.

Малко след попадението Сетиен върна трети полузащитник в средата на терена, изваждайки Гризман за сметка на Артуро Видал. В 68-ата Сержи Роберто центрира на далечната греда към Лионел Меси, който стреля от въздуха, но стражът Диего Лопес съумя да избие.

В 77-ата минута "папагалчетата" застрашиха вратата на съперника. Топката беше центрирана на далечната греда при корнер, последва насочване на Раул де Томас към обратната греда, при което Тер Стеген не беше подготвен. Жерард Пике успя да се намеси пред голлинията, изпреварвайки Кампусано.

В 90-ата минута Тер Стеген изби в корнер след остър удар на Раул де Томас от 23 метра. В добавеното време победата беше поставена на карта, но все пак нов гол не падна.