Барселона и Атлетико (Мадрид) завършиха 2:2 в третия мач от 33-ия кръг в испанската Примера Дивисион. Лионел Меси вкара гол №700 в кариерата си, Ернандес Ернандес свири три дузпи, изпълнени четири пъти, но най-големият печеливш от резултата е Реал (Мадрид), който се очаква да увеличи преднината си на върха.

Домакините атакуваха през целия мач, владееха топката, но контрите на "дюшекчиите" бяха много опасни.  Като цяло Диего Симеоне успя да контролира ситуацията, докато положението на неговия колега Кике Сетиен става все по-нестабилно.

Барселона - Атлетико (Мадрид), на живо

Барселона - Атлетико (Мадрид) 2:2, Меси с гол №700 и три дузпи

Мачът е най-обещаващият от 33-ия кръг на Примера Дивисион

Мачът започна с атаки към двете врати. В 11-ата минута Лионел Меси изпълни фаул под малък ъгъл със сила, но Диего Коща изби в корнер. Меси повтори упражнението при изпълнението на ъгловия удар и този път Диего Коща отклони топката в собствената си врата за 1:0.

В 15-ата минута Артуро Видал спъна Яник Караско, който сменяше посоката в наказателното поле. Дузпа. Тер Стеген спаси удара на Диего Коща от бялата точка, но ВАР постанови, че вратарят е бил пред голлинията преди удара.

Последва разправия с картони, но Ернандес Ернадес беше непоколебим и заповяда повторението. Този път Саул Нигес, сменил неуверения Коща, излъга вратаря за 1:1 в 19-ата минута.

Снимка 486038

След това попадение Атлетико успя да вкара играта в руслото което харесва и резултатът остана непроменен през първото полувреме.

Филипе направи лек фаул срещу Семедо в ъгъла на наказателното поле в 48-ата минута, но това беше достатъчно за Ернандес Ернандес да даде дузпа за Барселона. Лионел Меси вкара своя гол №700 с красиво изпълнение "ала Паненка" за 2:1.

В 61-ата минута Нелсон Семедо направи третата дузпа в мача, спъвайки Яник Караско. Този път Тер Стеген хвана ъгъла на удара на Саул Нигес, но топката беше силна и резултатът беше изравнен - 2:2.

Снимка 486037

Барселона продължи да търси победата, но положения пред вратата на стабилния Облак почти нямаше. По-скоро Атлетико можеше да вкара нов гол на контраатака.

В края беше пуснат Антоан Гризман, който ако беше в предишния си отбор щеше да е основен фактор. Французинът така и не показа нищо за четирите минути на терена. Младокът Ансу Фати имаше малко повече време и загатна за потенциала си. Кике Сетиен много късно прибегна до смени.

Така Барселона събра 70 точки, с една по-малко от Реал (Мадрид), който е с мач по-малко. Рестартът не се отразява никак добре на каталунския гранд. Атлетико (Мадрид) е стабилно на трето място с 59 точки.