Барселона тръгна с победа новия сезон в Примера дивисион, след като каталунците се наложиха с 2:0 над Реал Бетис. И двете попадения паднаха през първото полувреме и дойдоха в рамките на 3 минути.

Алин Тошка си отбеляза автогол в 36-ата минута, дошъл след атака подета от Лионел Меси. Малко преди това аржентинецът пък нацели гредата след изпълнение на пряк свободен удар.

Барселона материализира превъзходството си с второ попадение. Само три минути по-късно Жерар Деулофеу намери непокрития в наказателното поле Сержи Роберто, за да може юношата на Барселона да покачи на 2:0, с което бе оформен и крайният резултат.

До края на мача каталунците имаха още няколко ситуации, но Меси отново нацели гредата, а Алеиш Видал сам срещу вратаря пропусна да се разпише.

Барселона - Бетис 2:0
1:0 Тошка 36-авт.
2:0 Роберто 39