Барселона завоюва своя №41 трофей "Жоан Гампер", след като тази вечер записа класически успех с 3:0 над Бока Хуниорс.

Двубоят бе изгледан на живо на "Камп Ноу" от 70 089 зрители.

Меси: Изградихме отбор, който ни кара да мечтаем

"Отново ще върнем трофея от Шампионска лига"

В 18-ата минута домакините откриха резултата, след като Малком проби по лявото крило и се справи по отличен начин със съперниковия футболист, който се опита да му отнеме топката. Новото попълнение на Барса го финтира и веднага шутира по тревата, а вратарят не се ориентира по най-добрия начин и кълбото се мушна в мрежата за 1:0.

В 39-ата минута, Меси удвои, след като се възползва от грешка в защитата на Бока и след двойно "подаване" с играч на опонента, изпрати топката във вратата за 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено в 67-ата минута от Рафиня, който разигра със Суарес и не сгреши след хубавия пас на своя съотборник.