Барселона победи с 3:1 Мамелоди Съндаунс в приятелски мач, който е в чест на 100-годишнината на Нелсън Мандела. Двубоят се игра в Йоханесбург. За участиети с в него, "каталунците" ще получат около 8 млн. долара.

Точни за испанския гранд бяха Усман Дембеле (2), Луис Суарес (18) и Андре Гомеш (66). Лионел Меси остана резерва и влезе в игра в последните 15 минути.

Двубоят започна с гол още във втората минута. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, Дембеле овладя пред наказателното поле и реализира хубав гол след фалцов удар от дъгата.

Снимка 356927

Източник: Twitter

В 18-ата минута Денис Суарес изведе Луис Суарес на отлична позиция и уругваецът вкара с нисък удар покачи на 0:2. В 29-ата Дембеле копна топката над плонжа на вратаря, но защитник се намеси пред голлинията. В 38-ата Денис Суарес удари греда.

През втората част Руис де Галарета и Сержи Роберто направиха по един пропуск. В 66-ата минута Денис Суарес вкара за 0:3.

В 83-ата домакините върнаха един гол и оформиха крайния резултат.