Отборът на Цървена звезда стана шампион на Сърбия за 31-и път (заедно с всички титли на Югославия) в своята история. Това се случи след победата с 5:0 над Рад (Белград) като гост.

Така три кръга преди края на шампионата Цървена звезда е недостижим на върха със 72 точки. Вторият в класирането Партизан има мач по-малко и 58 точки. Това беше първи мач за Звезда от март насам, когато първенството беше прекъснато заради пандемията от коронавирус.

"Червено-белите" решиха мача още през първата част. В 24-ата минута Мирко Иванич откри резултата. В 30-ата Сърджан Бабич удвои, а само шест по-късно Алекс Вуканович направи резултата класически. След почивката нови два гола добавиа Дегенек в 57-ата и Вуканович в 82-ата. Така Звезда дублира титлата си, която спечели и през миналия сезон.

В Цървена звезда щастливи от разбирането на футболистите и намаляването на заплатите им

"Радвам се, че сме селектирали играчи с характери, а не просто добри футболисти"