Галатасарай победи Бешикташ с 3:1 у дома в голямото дерби на турския футбол. Срещата бе от 40-ия кръг на Суперлигата. Райън Бабел откри резултата в 11-ата минута, а Рашид Гезал изравни от дузпа в 42-ата минута. В продължението на първата част Фалкао се разписа от бялата точка, за да изведе отново напред в резултата "чим бом". Крайният резултат оформи Арда Туран в 77-ата минута.

"Черните орли" продължават да са лидери във времеменното класиране с 81 точки. Тимът от "Водафон Парк" държи съдбата си в свои ръце. До края на шампионата остават два кръга, а Бешикташ е домакин на Фатих Карагюмрук и гостува на Гьозтепе. Втори е Фенербахче със 79 точки, а Галатасарай остава трети с точка по-малко.

"Лъвовете" поведоха в 11-ата минута след отлична атака. Жедсон Фернандеш намери Бабел, който навлезе в наказателното поле и преодоля Ерсин.

Снимка 530042

Източник: Twitter

В 39-ата минута се получи меле в наказателното поле на домакините. Главният рефер Джунейт Чакър получи сигнал от ВАР, че има нарушение и след няколко минутно гледане на ситуацията посочи бялата точка. Зад топката застана Рашид Гезал, който не сбърка - 1:1.

В 44-ата минута Атиба Хътчинсън извърши нарушение срещу Фалкао в наказателното поле. ВАР отново се намеси, а Чакър посочи бялата точка. Тигъра застана зад топката и отново даде аванс на Галатасарай.

В 77-ата минута "лъвовете" затвориха мача с трети гол. Емре Килинч направи хубав пробив отляво и намери Арда Туран, който от няколко метра не сбърка - 3:1.