Габриела и Стефани Стоеви завършиха на второ място на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300" в Барселона (Испания) с награден фонд 170 хиляди долара.

Българките, поставени под номер 3, загубиха на финала от водачките в схемата Грейсия Поли и Априяни Рахаю (Индонедия) с 21:18, 20:22, 17:21 в невероятно оспорван мач, който продължи час и 36 минути.

В първия гейм българките поведоха с 10:6, след което съперничките им обърнаха - 12:11. Стоеви отново взеха преднина с 15:13 и 19:15, след което затвориха частта с 21:18. Оспорваната игра продължи и във втория гейм.

Габриела Стоева и Стефани Стоева имаха аванс от 12:9 и 13:10, но състезателките от Индонезия направиха серия от шест точки за 16:13. При 18:17 играта беше прекъсната заради травма на ръката на Грейсия Поли, след което българките поведоха с 20:19 и имаха мачбол. Те обаче не се възползваха, а след три поредни точки съперничките им стигнаха до 22:20 и изравниха резултата.

В решаващия трети гейм Габриела Стоева и Стефани Стоева поведоха с 13:9, но Поли и Рахаю направиха серия от шест точки за 15:13. След 15:15 представителките на Индонезия, който са осми в световната ранглиста, взеха аванс от 19:16 и затвориха мача с 21:17. Българките заемат 14-о място в ранглистата и бяха много близо до успех в този финал.