Тимът на ЦСКА 1948 победи Монтана с 2:0, в дербито от 21-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра на Националния стадион "Васил Левски". Головете за "червените" отбелязаха Ивайло Климентов (43") и Андон Гущеров (86").

Гостите пропуснаха златна възможност да вкарат при 1:0, но Тони Тасев пропусна дузпа през първото полувреме. Второто попадение за "червените" обаче дойде от несъществуващ 11-метров наказателен удар.

Снимка 469123

В 43-ата минута Васил Шопов си създаде пространство и я центрира на главата на Климентов, който парира Симеонов за 1:0.

В последната минута на полувремето Монтана можеше да изравни. Тасев си спечели дузпа и застана зад топката, но изпълнението му разочарова и прати топката над вратата на Даниел Наумов.

Промени в движението заради ЦСКА 1948 - Монтана, "червените" се надяват да има повече фенове

До момента мачовете им не са сериозно посетени

В 86-та минута дойде най-спортната ситуация в срещата. След контраатака Даниел Младенов си изпроси дузпа, но на повторението се видя, че такава няма, тъй като Младенов не беше повален от Васил Симеонов. Андон Гущеров застана зад топката, но пропусна, след като Симеонов произведе страхотно спасяване. Страничният съдия обаче сигнализира на главния съдия, че стражът на гостите е бил и с двата крака пред гол линията, което предизвика повторно изпълнение. Зад топката отново застана Гущеров, който този път не сбърка за крайното 2:0.

По този начин ЦСКА 1948 излезе еднолично начело на класирането във Втора лига с актив от 52 точки, на 3 пред Септември. Монтана, от своя страна, остана 3-ти на цели 13 пункта зад "червените".