ЦСКА 1948 завърши наравно 1:1 с Македония (Гьорче Петров) в контролна среща, играна в Турция. Андон Гущеров откри резултата за "червените" в 17-ата минута, а в третата минута на добавеното време Адеми изравни.

Тимът на Петко Петков бе подкрепян от агитка, дошла от Североизточна България.

ЦСКА 1948 можеше да открие резултата още в 7-ата минута, когато вратарят на шестия в елита на Македония Йовановски показа добър рефлекс и изби удар на Гущеров. Секунди по-късно стражът изби опасен шут на Спас Георгиев.

Натискът на родния тим даде резултат в 17-ата минута, когато Денислав Александров проби отляво и центрира за Гущеров, който с глава бе точен за 1:1.

До края на полувремето двата тима имаха по една добра възможност за попадение, но пропуснаха.

Втората част започна равностойно. В 59-ата минута Македония бе близо до гол, но играч на тима не успя да намери опразнената врата. В 70-ата минута македонският тим получи право да изпълни фаул, след който топката срещна ръката на Александър Александров. Съдията отсъди дузпа, която Михайлов спаси.

В продължението на срещата Адеми успя да изравни за крайното 1:1.

ЦСКА 1948: 33. Емил Михайлов 25. Ал. Александров 18. Ап. Попов 20. Янко Сандански 30. Д. Атанасов 17. Ч. Ивайлов 7. Кристиян Пешов 21. М. Огнянов, 8. Сп. Георгиев, 11. Денислав Александров 99. Ан. Гущеров (Генчев, Божилов, Стоичков, Зоров, Буров, Андонов, Петков, Павлин Тодоров, Петър Кепов)

Петко Петков: Атмосферата в ЦСКА 1948 е добра, трябва да я запазим