Спортист (Своге) и Хебър не излъчиха победител в дербито на 27-ия кръг на Втора лига. Срещата завърши наравно 1:1. Георги Търтов откри резултата за "зелените" в 23-ата минута, а в началото на втората част Деян Христов изравни.

Равенството обаче се оказа самоубийствено за двата отбора в гонитбата им на втория Локомотив (София). "Шоколадите" имат 41 точки в актива си и са трети. Хебър е пети с две точки по-малко.

В първите минути на срещата гол на капитана на домакините Борислав Стойчев бе отменен заради засада.

В 23-ата минута гостите поведоха. Нападателят на тима Георги Търтов бе изведен сам срещу Стефано Кунчев, преодоля вратаря и прати топката във вратата.

В началото на втората част опасен удар на Ивайло Михайлов не намери целта. В 48-ата минута Спортист изравни. Деян Христов се разписа с глава след центриране от корнер.

Гостите имаха възможност да върнат преднината си в 68-ата минута, но Цветелин Тонев не успя да се разпише.