Спартак (Варна) надви Хебър с 1:0 в дербито на кръга от Втора лига. По този начин "соколите" се доближиха на само две точки от пазарджиклии, които са и лидер в първенството. Единственото попадение падна след автогол на Радослав Терзиев.

Първата интересна ситуация дойде в 11-ата минута, когато Виктор Митев центрира остро в наказателното поле, но Иван Колев не успя да нанесе точен изстрел към вратата и защитата на Хебър се справи с опасността.

ЦСКА се класира за 1/8-финалите на Купата на България

Жаден за голове ЦСКА загря за Левски с категорична победа срещу Хебър на Ники Митов

"Армейците" надвиха тима от Пазарджик с 3:0

В 22-ата минута Мехмед Сабри направи хубав пробив отдясно, след което центрира на първа греда, където Радослав Терзиев бе над всички и изчисти с глава в корнер.

Секунди по-късно Радослав Терзиев се озова на перфектна позиция, за да открие резултата. Бранителят стреля силно, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 41-ата минута Цветан Илиев направи мощен пробив по левия фланг, след което центрира в наказателното поле. Бранителят Радослав Терзиев заби топката в собствената си врата.

Секунди преди края на първата част "соколите" имаха две възможности да вкарат нов гол, но нападателите на домакините пропуснаха да накажат Петър Дебърлиев.

В 57-ата минута Архан Исуф изведе Янчо Андреев на превъзходна позиция, но капитанът на домакините не успя да матира стража на Хебър.

В 62-ата минута Емануил Манев шутира, но Станислав Нисторов се намеси на ниво.

Гостите от Пазарджик се опитаха да се доберат до точката, но футболистите на Спартак се справиха на високо ниво и логично запазиха мрежата си суха, с което спечелиха и трите точки в дербито от кръга във Втора лига.

Спартак (Варна) - Лудогорец 0:1 за Купата на България