Спартак (Плевен) победи с 2:0 у дома втория тим на Лудогорец в мач от 4-ия кръг на "Б" група. Плевенчани действаха по-находчиво в завършващата фаза и логично взеха трите точки. Те поведоха в резултата още в 6-ата минута, чрез Васил Шопов.

Капитанът завърши с гол поредица от подавания на пред наказателното поле между него и таранът Стефан Христов. Гостите реагираха моментално и на два пъти Ерик Почански опита да изравни.

Първият му удар бе избит от плевенският страж Димитър Пантев, а вторият премина в страни от вратата. В 23-ата минута топката за втори път спря в мрежата зад отлично пазилият Милан Борян. Главният съдия Ивелин Занев обаче отмени попадението на Стефан Христов заради засада. Надиграването продължи и след почивката. В 61-ата минута Борян отрази опасен шут на Антони Иванов. Разградският страж предотврати още едно попадение след коварен удар на Стефан Христов в 80-ата минута.

Пет минути преди края обаче Борян бе безпомощен – Шопов центрира и нисичкият Цветомир Тодоров насочи топката с глава в мрежата за крайното 2:0. Това бе третата победа за плевенчани от началото на първенството. Тя ги изкачи на четвъртото място в класирането.