В среща от 19-ия кръг на Източната "Б" група Спартак (Пд) удари с 2:1 борещия се за оцеляване Свиленград. Пловдивчани изцяло владееха инициативата и логично стигнаха до успеха.

Треньорът на Спартак Николай Киров бе направил доста промени в състава си след загубата с 0:1 от Марица, което даде добър резултат срещу свиленградчани.
"Гладиаторите" поведоха на "граничарите" в 31-ата минута, когато Филип Флоров си отбеляза автогол.

Изненадващо секунди преди почивката Пламен Стоянов изравни.

В 45-ата минута таранът на Свиленград оплете топката в долния десен ъгъл на вратата на Василев за 1:1.

Победното попадение за пловдивчани реализира влезлият след почивката Николай Павлов, който се разписа в 66-ата минута, когато пробва да скъса мрежата на гостите след отлично подаване на Йордан Христов. Малко по-рано Иван Площаков се размина пред празната врата.

СПАРТАК (Пд): В. Василев, Т. Симеонов, Любен Николов, Людмил Николов, Слаев (68-Ибрахим), Стаев, Й. Христов, Батинов (46-Ценовски), Кънчев (46-Н. Павлов), Площаков, Ив. Димитров

СВИЛЕНГРАД: Г. Георгиев, Н. Данчев, Флоров, Горов, Д. Димитров, Д. Андонов, Татьозов (58-Йочев), Ив. Георгиев, Пл. Стоянов, Каранейчев, И. Юсеинов (69-Виденов (83-Дончев)