В третото дерби от създаването на източна "Б" група Спартак не успя да победи Марица, след като двата тима завършиха 2:2 на стадион "Тодор Диев". Домакините, които имат цел атака на майсторската група, започнаха малкото пловдивско дерби вихрено и още в 9-ата минута излязоха напред в резултата.

Неостаряващият Коце Видолов изпълни триково фаул към Петър Кънчев и за нападателя не бе проблем от 3 метра да преодолее Акалски. В 19-ата минута маричани създадоха първата си голова ситуация, но Емил Стоев - Бадема с глава стреля аут. В 20-ата минута след груба грешка на централната двойка защитници на Спартак Тодор Симеонов и Любен Николов даде шанс на Марица да изравни.

Коларов се озова непокрит, но вместо технично изпълнение нападателят стреля силно във вратаря Василев, топката се плъзна по голлинията и Димитър Байрев с шпагат отбеляза. В 26-ата след двойно подаване с Кънчев, Христо Стаев с хубав шут вкара за 2:1 в полза на домакините от Спартак (Пловдив).

В 49-ата Видолов обра овациите след красиво воле от дъгата на наказателното поле, след което топката премина на сантиметри от вратата. В 90-ата маричани можеха да изравнят от пряк свободен удар, но сантиметри не достигнаха сред ударът на Владо Байрев. В добавеното време обаче Емил Стоев се възползва от лошо изчистена топка и с мощно воле вкара в долния десен ъгъл за крайното 2:2.

СПАРТАК (ПД) - МАРИЦА 2:2
1:0 П. Кънчев (9), 1:1 Д. Байрев (20), 2:1 Стаев (26), 2:2 Стоев (90)

Спартак (Пд): Василев (46 - Здравков), Аргиров, Л. Николов, Симеонов, Ст. Терзиев, Ценовски, Стаев, Видолов, Й. Христов, Площаков (70 - Батинов), П. Кънчев

Марица (Пд): Акалски, Банев, Пл. Крачунов, Йотов (79 - Димов), В. Байрев, К. Апостолов, В. Стефанов, Коларов, Д. Байрев (62 - Абушев), Т. Тодоров (56 - Г. Данов), Ем. Стоев