Септември развали празника на Пирин (Благоевград), след като го победи с 3:1 на стадион "Христо Ботев". Срещата беше от 31-и кръг на Втора лига. "Орлетата" вече бяха недостижими на върха в класирането преди срещата.

Атанас Кабов вкара два гола за столичани, а едно попадение добави Християн Казаков. За домакините се разписа Антон Карачанаков. Крилото пропусна и дузпа в края на мача.

Пирин остава с 62 точки, докато Септември излезе трети с 50 точки.

Столичани стигнаха до гол в 9-ата минута. Тогава Марио Илиевски изведе Атанас Кабов, който надбяха противников защитник, преодоля Георги Шейтанов и вкара за 0:1.

В 27-ата минута "орлетата" изравниха. Антон Карачанаков вкара страхотен гол от пряк свободен удар, пращайки топката в горния десен ъгъл на Николай Банков.

Втората част започна отлично за столичани. Само 60 секунди след подновяването на играта Християн Казаков вкара втори гол във вратата на Пирин. Халфът се разписа със силен удар от средна дистанция.

В 74-ата минута Септември вкара трети гол. Кристиян Пешов проби отляво и с успореден пас намери Кабов, който не сбърка за 1:3.

Седем минути след това Пирин получи дузпа за игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Карачанаков, който стреля по земя в долния ляв ъгъл, но Банков изби.