Септември (София) записа победа в 27-ия кръг на Втора лига. Тимът, воден от Христо Арангелов, се наложи с 3:2 над Литекс като гост.

Срещата в Ловеч мина под доминацията на столичния тим. След този мач, Септември е на 6-ата позиция в пласирането, с актив от 38 точки. Литекс пък е на 10-ото място, с 29 пункта.

"Оранжевите" поведоха в резултата в 3-ата минута, когато след центриране от корнер, Ангелов свали топката с ръка в наказателното поле и я вкара в мрежата, а главният съдия зачете попадението. Последва натиск на "септемврийци".

Септември U16 нанесе първа загуба на Левски U16

С 3:0 на "Герена"

Първо Пешов излезе сам срещу вратаря, но стреля над вратата, а след това Сърмов засече от опасна позиция при изпълнение от корнер, но топката излезе в аут. В 20-ата минута, след перфектно центриране на Пешов, 17-годишният юноша на гостите Симеон Александров бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава възстанови равенството в срещата. Това бе четвърто попадение за юношеския национал.

Девет минути по-късно, Литекс удари греда. Малко преди края на полувремето роденият през 2000 година Иван Арсов беше близо до попадение след като засече от корнер, но топката мина на сантиметри от гредата. Минута по-късно Арсов показа класа след като предотврати опасността играч на Литекс да излезе сам срещу вратата.

През второто полувреме паднаха още попадения. В 59-ата минута играчът на Литекс Иван Митрев бе изгонен с директен червен картон след грубо влизане в краката на Стефан Гаврилов.

Минути по-късно гостите наложиха тотален натиска. Първо Казаков стреля от около 20 метра, но вратаря изби в корнер. След последвалия ъглов удар, стражът пак се намеси след удар с глава на Арсов. Последва нова силна изява на 17-годишния Симеон Александров, който стреля извън наказателното поле от воле.

В 70-ата минута, Пешов също удари греда. Минута по-късно отлично представилият се в този мач Арсов се намеси решително срещу играч на Литекс, който излизаше сам срещу вратаря, а малко по-късно изби много опасна топка в корнер. В 73-ата минута, Септември реализира пълен обрат след като Стефан Гаврилов изведе в коридор Марио Илиевски, който не сгреши за 1:2.

В 81-ата минута гостите вкараха още едно попадение след като Казаков центрира от фаул, а Асен Георгиев реализира красиво попадение. Три минути по-късно играчът на домакините Иван Иванов оформи крайното 3:2.