Пирин постигна убедителна победа като домакин на Нефтохимик в мач от VIII кръг на Втора лига.

"Орлетата" се наложиха над своя с съперник с 4:0 и се доближиха само на 3 точки от първите два отбора в класирането - Кариана и Локомотив (Сф).

Кариана (Ерден) е новият лидер във Втора лига, тимът на Веско Великов удари и Локо (София)

Домакините надвиха реномирания си съперник с 3:2

Всичко в мача се реши само за едно полувреме - първото. Не бяха изминали 60 секунди игра, когато Красимир Станоев даде аванс на домакините. В 22-ата минута Преслав Йорданов удвои аванса на благоевградчани, а 240 секунди по-късно Вълчан Чанев си отбеляза автогол за класическото 3:0.

В 37-ата минута Преслав Йорданов реализира второто си попадение в мача, оформяйки и крайното 4:0.

В следващия кръг на "орлетата" предстои тежко гостуване на Локомотив (София).