Спартак (Пд) и Нафтекс се разделиха по една точка в здрав мач от 17-ия кръг на Източната "Б" група, който завърши 1:1. Пловдивчани смачкаха съперника си през второто полувреме и профукаха куп положения пред вратата на бургазлии.

Нафтекс откри щастливо с гол от съблекалните. Още в 3-ата минута реферът Красимир Ангелов свирна пресилена дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Любен Николов. Защитникът неволно спря центриране от фланга. Голмайсторът на бургазлии Диян Христов вкара дузпата. Малко след това Данчо Христов проби отляво и центрира остро в пеналта.

Вратарят Теменлиев изпревари връхлитащия Петър Кънчев. В 17-ата минута Спартак изравни с пореден гол на защитника Емил Аргиров. Младокът отклони топката с глава в долния ляв ъгъл след центриране от фаул на Митко Ценовски. В 45-ата минута Данчо Христов пропусна да нокаутира „шейховете”. Той бе изведен сам в пеналта, би със сила, но вратарят Теменлиев отби головия шут на пловдивчанина.

В началото на второто полувреме Петър Кънчев завъртя две задни ножици. И в двата случая вратарят на Нефтекс ловеше ударите на нападателя. Кънчев изтърва най-чистото положение след почивката. Данчо Христов центрира страхотно, на 5-6 метра пред голлиния Кънчев намери топката с глава, но тя прелетя над напречната греда. В 56-ата минута Христо Спасов размина двама в пеналта, фалцовият му удар обаче прелетя край горния ляв ъгъл. Румен Иванов – Коча се откъсна в 70-ата минута, преввърли и Васко Василев и вратата на Спартак. 3 минути преди края Емил Аргиров едва не вкара за втори път в мача. После пак Кънчев и Людмил Николов се разминаха с гола.

СПАРТАК (Пд) - НАФТЕКС 1:1
0:1 Диян Христов (3-дузпа), 1:1 Емил Аргиров (17)

СПАРТАК: В. Василев, Аргиров, Людмил Николов, Любен Николов, Й. Христов, Ив. Димитров, Кънчев, Ценовски (76-Батинов), Мурад, Христо Стаев, Н. Павлов (60-Площаков)

НАФТЕКС: Теменлиев, Г. Терзиев, В. Бонев, Дамянов (71-Д.Иванов), Лефтеров, Старокин, С. Симеонов, Хр. Спасов, Л. Божинов (90-Г.Иванов), Д. Хри. Огнянов (59-Р.Иванов)